در حال بارگیری...
۱۰ شهریور

احتمال افزایش ۴۰ درصدی قیمت قطعات خودرو

دبیر انجمن قطعه‌سازان با اشاره به رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی قیمت مواد اولیه و ارز برای تولید قطعات خودرو، گفت: مدارک لازم برای افزایش قیمت قطعات ارائه شده است.

مازیار بیگلو در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور و مذاکره با برخی شرکت‌های خارجی گفت: در این مورد با ما صحبتی نشده در عین حال بعید می‌دانم خودروساز خارجی به توجه به شرایط فعلی حاضر به سرمایه‌گذاری در کشورمان باشد. در مورد چینی‌ها نیز تجربه نشان داده هر وقت در ایران حضور داشته‌اند اقدام خاصی برای داخلی‌سازی قطعات انجام نداده‌اند. وی افزود: شنیده‌ایم که وزارت صنعت پیگیر ایجاد قطب سوم خودروسازی است ولی صحبتی ما با نشده است.

دبیر انجمن قطعه‌سازان همچنین در مورد نامه‌نگاری شرکت ساپکو با قطعه‌سازان برای به‌روزرسانی قیمت قطعات در قرارداد با ایران خودرو نیز گفت: جلسات در این خصوص در حال برگزاری است و قطعه‌سازان مدارک خود را ارائه کرده‌اند.

بیگلو گفت: با توجه به بررسی‌های در حال انجام امیدواریم طی ۲ ماه آینده در مورد به‌روز رسانی قیمت قطعات ۱۶۰ شرکت به جمع‌بندی برسیم.وی افزود: البته این به‌روز رسانی قطعات بر اساس نرخ تولید تا پایان تیرماه است و پس از آن بر اساس نوسانات قیمت‌ نهاده‌های تولید، اگر نیاز باشد مجدداً بازنگری صورت خواهد گرفت. دبیر انجمن قطعه‌سازان تصریح کرد: قیمت قطعات برخی شرکت‌های قطعه‌ساز حتی برای سه ماهه آخر سال ۹۸ نیز به‌روز رسانی نشده است. به گفته بیگلو، قیمت مواد اولیه و ارز از ابتدای سال تا پایان تیرماه برای قطعه‌سازان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته که افزایش قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد باید بر روی قطعات اعمال شود. در عین حال این افزایش قیمت بر روی خودرو ۱۰ درصد کمتر از این ارقام خواهد بود.

۱ دیدگاه
admin
شهریور ۳۰, ۱۳۹۶

تست متن دیدگاه

پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید